Výsadkářky porovnávaly své schopnosti na NATO dráze s muži

Úterý 26. dubna bylo ve znamení jedné z nejnáročnější soutěže výsadkářů na jediné překážkové NATO dráze v Čechách.

Soutěž byla pořádána velitelem 4. brigády rychlého nasazení a účastnili se jí všechny podřízené prapory brigády. Vojáci museli v co nejkratším čase úspěšně zvládnout všechny překážky. Soutěže se zúčastnili vojáci i vojákyně, které tak měly možnost porovnat své síly a schopnosti s muži.

NATO překážková dráha v Žatci byla v České republice postavena jako první v historii armády. Je charakteristická svými náročnými překážkami, které jsou dle standardů NATO. Výsadkáři jsou na tuto první překážkovou dráhu náležitě hrdí a intenzivně jí využívají k výcviku svých podřízených.

 „Všichni vojáci u 4. brigády musí tuto dráhu zvládnout v daných časových normách a zvládnutí takové dráhy je pro velitele jasným ukazatelem o fyzických dispozicích jednotlivých vojáků,“ dodal kapitán Kamil Wasserbauer náčelník tělovýchovy 4. brigády.

První se umístila poručice Martina Skalová z vojenského útvaru 1825 z Tábora v čase 3 minuty a 34 vteřin. Druhé místo obsadila svobodnice Petra Vrbatová a třetí místo si vybojovala nadrotmistryně Lucie Šramlová. Mezi muži kraloval četař Ján Ducár ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce v čase 3 minuty a 29 vteřin, druhé místo obsadil četař Tomáš Vorobok a třetí místo patří zaslouženě poručíku Tomáši Funfálkovi z Jindřichova Hradce.

„Všem soutěžícím děkuji! Vaše výsledky hovoří za vše, jste jedni z nejlepších!“ dodal plukovník Roman Náhončík velitel 4. brigády.