Podívejte se na bojové střelby jindřichohradeckých vojáků

Celkem čtrnáctidenní výcvik v těchto dnech absolvují příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce ve Vojenském újezdu Boletice. Tentokrát vojáci v četách trénovali bojové střelby z lafetovaných a ručních zbraní.

Po vševojskové přípravě minulý týden tentokrát vojáky čekaly bojové střelby z lafetovaných zbraní vozidel Iveco a Pandur pod námětem.

Ve výchozím prostoru nedaleko střelnice v Třebovicích zaujali vojáci kolem dvou „Ivec“ kruhovou obranu a spolu s velitelem čety poručíkem Antonínem Petrášem se připravovali na splnění úkolů. „Naše prvosledové jednotky překonaly opěrné body nepřítele a pokračují v bojové činnosti. Na bojišti ale zůstaly malé nepřátelské jednotky, které je třeba zničit a to je právě náš úkol,“ nastínil část námětu výcviku velitel čety.

Ve výchozím prostoru zatím vojáci dokončovali maskování, připravovali si munici do zbraní a další materiál a čekali na povel vpřed. První četa mezitím vedla na střelnici palbu po protivníkovi. Toho představovaly jednotlivé terče, ať už statické nebo ty, které se ukazovaly jen v krátkém časovém limitu. Vše samozřejmě po celou dobu sledovali palební rozhodčí, kteří shromažďovali poznatky a dohlíželi na dodržování bezpečnostních opatření.

V závěru vojáky čekalo hodnocení. Podle vedoucího praporčíka 1. pěší roty se jim vyvedl začátek a poradil, aby příště střelci nejprve cílili na pohyblivé terče a ty statické si nechali až podle toho, jak jim vyjde munice.

„Výcvik v četách jsme završili, nicméně právě současné cvičení v boletických kopcích je příležitostí dopilovat sladěnost současných čet. Ty prošly částečnou obměnou, doplnili je nováčkové,“ uvedl velitel 44. lehkého motorizovaného praporu podplukovník Igor Jašek.

001_1197 002_1109 003_1079 004_1048 04_2943 005_961 006_865 007_802 009_603