Prezident Miloš Zeman zavítal za vojáky do Žatce

V pátek 25. listopadu se příslušníci 41. mechanizovaného praporu Žatec představili prezidentu republiky Miloši Zemanovi při střelbách.

Žatecké vojáky navštívil prezident Zeman na pěší střelnici Vršovice u Loun. Hlavu státu zde přivítal velitel praporu podplukovník Jiří Líbal. Nastoupené vojáky prezident pozdravil slovy: výsadkáři nazdar!

Pro prezidenta vojáci připravili dynamickou ukázku spojenou se střelbou z útočné pušky CZ 805 BREN s odsunem raněného, dále předvedli střelbu z pistole CZ 75 Phantom a představili také obrněné transportéry Pandur.

Z pušky CZ 805 BREN si prezident Zeman vystřelil na terč v podobě figury a zasáhl vitální zónu. Zbraň si také vyzkoušel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář.

Součástí setkání byla také beseda s vojáky. Poté velitel praporu podplukovník Jiří Líbal předal prezidentovi nášivku 41. mechanizovaného praporu. Na závěr Miloš Zeman zavěsil stuhu prezidenta republiky na bojový prapor a podepsal se do kroniky útvaru.