Generál Opata a plukovník Procházka u 4. brigády diskutovali i o nasazení do misí

Generál Opata debatuje na aktuální témata o armádě s veliteli praporů 4.brigády rychlého nasazení

V úterý 6. února navštívil zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík Aleš Opata spolu se zástupcem velitele Pozemních sil plukovníkem Petrem Procházkou 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně velitelství a 41. mechanizovaný prapor v Žatci.

Generála Opatu, který červeným baretům velel téměř šest let, a plukovníka Procházku přivítal velitel 4. brigády rychlého nasazení plukovník Roman Náhončík.

Pracovní návštěva byla zahájena na velitelství 4. brigády, odkud se přesunula do výsadkového muzea brigády. Program jednání obsahoval několik bodů. Kromě plánování výcviku 4. brigády rychlého nasazení v roce 2018 a certifikace 41. mechanizovaného a 43. výsadkového praporu v roce 2018 se mluvilo také o nasazení vojáků do zahraničních misí především do nové mise eFP (enhanced Forward Presence) v Litvě.

Případné navýšení vojáků v misi

Na jednání se také diskutovalo o případném navýšení vojáků v zahraniční operaci na území Afghánistánu. Mezi dalšími diskutovanými tématy se objevila výstavba a rozvoj infrastruktury v posádkách podřízených útvarů brigády, nákupy nových zbraní, doplnění výstroje a výzbroje vojákům brigády, opravy nepojízdné bojové techniky a v neposlední řadě i personální opatření a práce s lidmi na nejnižším velitelském stupni.

Nejdůležitějším tématem pracovní návštěvy generála Opaty byl systém výcviku jednotek vojáků s novou výzbrojí a výstrojí. „Vojáci musí cvičit s nejmodernější technikou, výzbrojí a výstrojí, abychom byli schopni konkurovat koaličním jednotkám NATO a mohli plnit jedny z nejnáročnějších úkolů, které jsou a budou před nás kladeny. S čím bude voják bojovat, s tím musí také cvičit,“ zdůraznil generálporučík Aleš Opata.

Plukovník Roman Náhončík při úvodní prezentaci Velitel brigády plukovník Náhončík prezentuje generálu Opatovi hlavní úkoly na rok 2018 Generál Opata debatuje na aktuální témata o armádě s veliteli praporů 4.brigády rychlého nasazení Zleva zástupce velitele Pozemních sil plukovník Petr Procházka, zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík Aleš Opata, plukovník Roman Náhončík s veliteli podřízených praporů