Čeští vojáci uspořádali na základně v Bagrámu mezinárodní střeleckou soutěž

Velitel roty blahopřeje vítězi střelecké soutěže Autor: nadrotmistr M. B.

Vojáci 9. strážní roty uspořádali na letecké základně Bagrám v Afghánistánu střeleckou soutěž, které se zúčastnili také koaliční partneři ze slovenské, polské a americké armády a americké námořní pěchoty.

Soutěž se skládala ze dvou úloh. První byla kombinací střelby z útočné pušky a pistole. Každý voják nejprve udělal „pro zahřátí“ deset kliků a pak přenesl dva plné dvacetilitrové kanystry k palebnému postavení. Fyzickou zátěží, která se počítala do měřeného času, došlo ke zvýšení tepové frekvence a tím ztížení následné střelby, podobně jako například v biatlonu. Střílelo se ze dvou stanovišť na terče o velikosti A5 a A4 na vzdálenost 50 m a 20 m. Palbu vedli nejprve z dlouhé zbraně a po vystřílení munice (vojáci měli k dispozici jen omezené množství munice) pokračovali ve střelbě z pistole.

Ve druhé části soutěže vojáci stříleli z pistole na celkem osm terčů ve třech skupinách. Opět se měřil čas, do kterého se započítával i přesun mezi jednotlivými stanovišti. Na posledním z nich vedli palbu skrz otvory v překážce. Protože v zadání bylo zasáhnout každý terč třikrát, vyžadovala tato úloha bojové přebíjení zbraně.

Nejlepší spojenečtí vojáci byli oceněni českými odznaky střelecké třídnosti a velitel roty předal soutěžícím s nejlepšími celkovými výsledky diplomy a věcné ceny.

Deset kliků v taktické ústroji na začátku první střelecké úlohy Autor: nadrotmistr M. B. Přenos dvacetilitrových kanystrů před samotnou střelbou Autor: nadrotmistr M. B. Střelba útočnou puškou na první dva terče na 50 metrů Autor: nadrotmistr M. B. Přebití útočné pušky Autor: nadrotmistr M. B. Přebití útočné pušky Autor: nadrotmistr M. B. Střelba skrze okno Autor: nadrotmistr M. B. Střelba pistolí Autor: nadrotmistr M. B. Střelba z pistole Autor: nadrotmistr M. B. Velitel roty blahopřeje vítězi střelecké soutěže Autor: nadrotmistr M. B. Účastníci a organizátoři střelecké soutěže Autor: nadrotmistr M. B.