Generál Opata navštívil vojáky, kteří budou posilovat misi v Afghánistánu a Mali

Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu a další dovednosti Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR

V těchto dnech probíhá ve vojenském újezdu Hradiště příprava vojáků 43. výsadkového praporu z Chrudimi, kteří budou už letos posilovat český příspěvek v misích v Afghánistánu a v Mali. Jedná se o výcvikovou jednotku o síle čtyřiceti mužů, kteří budou v provincii Lógar cvičit afghánskou speciální policii a sedmdesátičlenný tým, jehož úkolem bude zabezpečit činnost mentorovacích mezinárodních jednotek na základně Koulikoro.

Průběh přípravy „chrudimáků“ přijel zkontrolovat náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata: „Vysíláním vojáků do zahraničních operací posilujeme bezpečnost naší země. Další navyšování počtů je reakcí České republiky na zhoršující se bezpečnostní situaci a nově vznikající hrozby. Pro vojáky je to významná příležitost k získání nových zkušeností a prohlubování profesních dovedností,“ konstatoval generálporučík Opata.

Zdůraznil také, že i když budou vojáci plnit odlišné úkoly, než ty na jaké byli z předchozích nasazení v Afghánistánu a Mali zvyklí, stále se jedná o nebezpečné prostředí, které by neměli podceňovat.

Zaměřili se na střelbu i taktiku

Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu, taktickou přípravu, taktický vzdušný výsadek a bojové drily, tedy činnost při kontaktu s protivníkem. „I když se jedná o zkušené vojáky, kteří byli několikrát nasazeni v zahraničních operacích, přípravě věnujeme značnou pozornost. Vojáky ještě těsně před výjezdem čeká odborné taktické cvičení,“ dodal zástupce velitele 43. výsadkového praporu major Roman Příhonský.

V Hradišti navštívil generál Opata příslušníky 141. praporu logistiky z Pardubic, kteří se během cvičení Strong Eagle 2018 připravují na úkoly vyplývající ze zařazení jednotky do 4. brigádního úkolového uskupení.

Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata a major Roman Příhonský Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Generálporučík Aleš Opata přijel zkontrolovat průběh přípravy vojáků Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Generál Opata navštívil vojáky Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Generál Opata navštívil vojáky Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR V Hradišti navštívil generál Aleš Opata příslušníky 141. praporu logistiky z Pardubic Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu a další dovednosti Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu a další dovednosti Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu a další dovednosti Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR Během čtrnáctidenního intenzivního výcviku se vojáci zaměřili na střeleckou přípravu a další dovednosti Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR V Hradišti navštívil generál Aleš Opata příslušníky 141. praporu logistiky z Pardubic Autor: majorka Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR