Vojáci působící na misi v Lotyšsku a Litvě si minutou ticha připomněli tragédii z Afghánistánu

Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU

V neděli 5. srpna se uskutečnil nástup u příležitosti uctění památky tří českých vojáků, kteří zemřeli při sebevražedném útoku v Afganistánu. Na nástupišti v litevských kasárnách Rukla se vzdání pocty padlých účastnili všichni příslušníci české jednotky eFP Battlegroup působící v Lotyšsku a také několik desítek vojáků z armád působící v Litvě.

Velitel českého kontingentu podplukovník Jiří Líbal krátce shrnul události a následně kaplan kapitán Jan Kupka vedl krátkou modlitbu za padlé. Úctu a respekt k obětem sebevražedného útoku všichni přítomní vyjádřili minutou ticha. Ve večerních hodinách proběhla v místní kapli mše za padlé vedená českým kaplanem. Vlajky všech participujících států byly svěšeny na půl žerdi.

Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU Vzdání pocty padlým českým vojákům v Afghanistánu Autor: Jednotka eFP BG LTU