Generálmajor Ján Gurník navštívil cvičení Strong Sword

Ve středu 23. září 2015 navštívil cvičící vojáky 4. brigádního úkolového uskupení velitel Pozemních sil generálmajor Ján Gurník v doprovodu vrchního praporčíka velitelství Pozemních sil štábního praporčíka Petra Kružíka.

První kroky generála Gurníka vedly na velitelství německo-nizozemského sboru, kde ho přivítal velitel sboru generálporučík Volker R. Halbauer. Generál Halbauer provedl velitele Pozemních sil po hlavním místě velení sboru a následně ho seznámil se strukturou, cíly a úkoly sboru.

Po prezentaci generál Gurník v doprovodu velitele brigády zamířil na hlavní místo velení 4. brigády rychlého nasazení. Zde byl generál Gurník seznámen a proveden po podřízených praporech, jehož součástí je historicky poprvé i dánský prapor Hussars. Tato jednotka je přidělena a podřízena pod velení 4. brigády.

„Cvičit s jednotkou Hussars je pro brigádu velkým přínosem a doufám, že brigáda bude podobný výcvik trvale procvičovat,“ řekl plukovník Miroslav Hlaváč, velitel 4. brigády rychlého nasazení.

„Děkuji všem příslušníkům brigády za vaši práci, kterou zde odvádíte na profesionální úrovni, od velitele sboru jsem na vás slyšel jen slova chvály,“ řekl generálmajor Ján Gurník na závěr návštěvy u 4. brigády rychlého nasazení.