Velitel 37. mechanizované brigády německé armády u červených baretů na Doupově

V úterý 17. května navštívil brigádní generál Ruprecht von Butler 4. brigádu rychlého nasazení ve vojenském újezdu Hradiště. Koná se tu největší cvičení brigády v letošním roce, jehož se účastní na 1500 vojáků.

Velitel 4. brigády plukovník Roman Náhončík ukázal generálu Butlerovi výcvik vojáků. Ukázka byla zahájena prohlídkou místa velení na základně Sedlec u 42. mechanizovaného praporu. Poté jeho kroky zamířily k výsadkářům ze 43. výsadkového praporu, kde si prohlédl a vyzkoušel nové pušky u odstřelovačů na střelnici Žďár. Součástí ukázky byla rovněž ostrá střelba z minometů. Následovaly bojové střelby z pandurů a taktika u 41. mechanizovaného praporu v prostoru Jeseň.

„Čtvrtá brigáda bude od příštího roku s 37. mechanizovanou brigádou Bundeswehru úzce spolupracovat v rámci zahraničních cvičení, což je pro nás jednou z hlavních priorit v rámci výcviku na příští rok,“ uvedl plukovník Roman Náhončík.

„Děkuji všem příslušníkům brigády za ukázku výcviku, která byla velmi zajímavá a působivá. Bude nám ctí s vámi příští rok cvičit,“ řekl generál Butler na závěr návštěvy u 4. brigády rychlého nasazení v Doupovských horách.