Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO. O vítězi rozhodla pouhá vteřina

Týmová spolupráce je samozřejmostí i při této soutěži

Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli ve čtvrtek 19. dubna v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení.

Tato dráha byla v České republice postavena jako první v historii české armády. Je charakteristická svými náročnými překážkami, které požadují standardy NATO. Výsadkáři jsou na svou překážkovou dráhu náležitě hrdí a intenzivně ji využívají k výcviku.

„Všichni vojáci 4. brigády rychlého nasazení musí dráhu zvládnout v daných časových normách a zvládnutí dráhy je pro velitele jasným ukazatelem fyzických dispozic každého vojáka, říká kapitán Kamil Wasserbauer, náčelník tělovýchovy 4. brigády rychlého nasazení.

O vítězi rozhodla vteřina

Na prvním místě se v kategorii jednotlivců umístil četař Tomáš Vorobok z Tábora v čase 3 minuty a 34 vteřin. Druhé místo patří svobodníku Janu Hynkovi z Chrudimi, kterému ke stejnému času vítěze scházela vteřina, a třetí místo vybojoval četař Filip Chmelař. V soutěži družstev zvítězili výsadkáři ze třetí výsadkové roty 43. výsadkového praporu Chrudim.

Soutěž pořádal velitel 4. brigády rychlého nasazení a zúčastnili se jí všechny prapory brigády. „Vaše výsledky hovoří za vše a musím zdůraznit, že mě těší, že mezi červenými barety jsou jedni z nejlepších,“ zhodnotil výsledky všech soutěžící plukovník Josef Trojánek, zástupce velitele 4. brigády rychlého nasazení.

Nejlepší tým i jednotlivci Plukovník Tomáš Špok náčelník štábu 4. brigády zahajuje přebor v NATO dráze Poháry pro nejlepší vojáky Nejrychlejší voják při protnutí cíle Motivační řev k povzbuzení a dosažení nejlepších výsledků Voják zdolává dvou metrovou jámu Výsadkáři zdolávají pětimetrovou překážku provazový žebřík Zdolání kladinového schodiště Týmová spolupráce je samozřejmostí i při této soutěži V co nejrychlejším čase musí vojáci plížením překonat nízkou překážku drátěná síť Plukovník Trojánek zástupce velitele 4. brigády u příležitosti ukončení soutěže