Generálporučík Josef Bečvář navštívil výsadkáře v Chrudimi

Generálporučík Josef Bečvář navštívil výsadkáře v Chrudimi

Příjemnou povinností bylo pro generálporučíka Josefa Bečváře první pracovní setkání s příslušníky 43. výsadkového praporu v Chrudimi ve funkci náčelníka Generálního štábu AČR. To se uskutečnilo v úterý 22. března 2016.

„Komunikace s vojáky přímo v domovských posádkách je pohledem do každodenní reality života vojsk, což je pro mou práci velmi podstatné,“ řekl vojákům generál Bečvář a dodal: „Vidím, že vám záleží na tom, co děláte, máte zájem se zdokonalovat, chcete cvičit. Nastavené akviziční procesy povedou k postupnému odstranění nedostatků, ale ne vše lze vyřešit hned.“ Reagoval tak na dotazy vojáků, které se týkaly aktuální situace v oblasti výstroje, výzbroje a materiálu útvaru.

V kasárnách kapitána Jaroše v Chrudimi plánuje velitel praporu podplukovník Róbert Dziak rekonstrukci prostor pro jednotku aktivní zálohy, dále rozšíření zbrojního skladu a výstavbu garážového stání v parku techniky. Obnovu si zaslouží také hala pro výcvik a výsadkovou přípravu v areálu kasáren Letiště. V jednání je využití  areálu bývalého muničního skladu Bílek, který by v budoucnu mohl sloužit nejen k výcviku příslušníku 43. výsadkového praporu.

Chrudimští výsadkáři jsou hlavní expediční silou českého pozemního vojska. Léčky, přepady, ovládání klíčových objektů, provedení protipovstalecké operace nebo podpora speciálních sil jsou specifika jejich činnosti. Generál Bečvář jim poděkoval za práci, která je dle jeho názoru dlouhodobě vynikající. Svědčí o tom nejen intenzita výcviku, ale také vyčlenění vojáků pro hrotové síly VJTF. Na 150 příslušníků praporu odletí v následujících dnech do Afghánistánu, aby převzali operační úkol a pokračovali jako 6. strážní rota v podpoře operace Resolute Support.